Wykrywanie urządzeń podsłuchowych i urządzeń podglądu medialnego, zagłuszanie podsłuchów.

Radiotechnik ds. inwigilacji z 20 letnim stażem
PHU Beskidek przedstawia:

1.       Wstęp
2.       Czym się dokładnie zajmujemy?
3.       W jaki sposób działamy, kto i na jakim terenie?
4.       Kiedy podejrzewać o inwigilację?
5.       Kto i co może być celem oraz dlaczego?
6.       Gdzie szukać urządzeń podsłuchowych?
7.       Ryzyko
8.       Bezpieczne strefy VIP
9.       Wycena usługi
10.   Kontakt

sherlok na stronę.jpg

1. Wstęp

Kiedy czujesz i podejrzewasz, że ktoś Cię inwigiluje, Twoje plany, pomysły i strategie wyciekają do konkurencji. Losowe przypadki powodują straty w firmie i nagle zauważasz zwiększoną ilość kontroli wszelakich urzędów czy instytucji. Ktoś zbiera o Tobie informacje. Do Twojego domy, mieszkania lub samochodu było włamanie natomiast nic nie zginęło. To jest to wystarczający znak, że coś jest nie tak. W rażący sposób mogła zostać naruszona Twoja prywatność. Szumy, trzaski, różne nieprawidłowości i zakłócenia przy działaniu urządzeń elektronicznych bądź tylko dodatkowym potwierdzeniem zaistniałej sytuacji.

Wyobraź sobie, że dzwonisz do swoich bliskich w bardzo pilnych i prywatnych sprawach lub razem ze współpracownikiem spółki uzgadniasz dalsze kroki co do działania firmy i możesz nie być nawet świadomym, że wszystko co mówisz – każde Twoje słowo jest nagrywane aby następnie je odsłuchać, spisać, wcielić w życie przed Tobą lub co gorsza – wykorzystać przeciwko Tobie i Twojej działalności.

W swoim bogatym portfolio, budowanym przez 17 lat istnienia firmy na rynku, możemy się pochwalić współpracując z firmami instytucjami takie jak: banki, hotele, restauracje jak i również samochody, mieszkania, domy, apartamenty i wiele, wiele innych.

2. Czym dokładnie się zajmujemy?

Przeszukujemy zarówno firmy, hotele, banki i tym podobne obiekty, jak samochody, mieszkania, garaże i wiele innych. Wszystko to w celu znalezienia i wyeliminowania urządzeń które mogą stanowić potencjalne zagrożenie i naruszyć Twoją prywatność. Wykrywamy podsłuchy, kamery, pluskwy i urządzenia rejestrujące, a następnie rejestrujemy ich obecność przy zastosowaniu najnowocześniejszych i profesjonalnych urządzeń.

3. W jaki sposób działamy, kto i na jakim terenie?

Badanie - wykrywanie urządzeń podsłuchowych lub urządzeń podglądu medialnego (aparatów i kamer) obejmuje kontrolę fizyczną i techniczną zleconej powierzchni czy obszaru w celu wykrycia niepożądanych sygnałów nadawczych oraz urządzeń służących do przenoszenia dżwięku lub obrazu z badanego miejsca. Przeprowadzamy także badania sieci elektrycznej, telefonicznej i przewodów metalizowanych. Na życzenie klienta stwarzamy blokadę na „przemycanie” urządzeń do inwigilacji przez uczestników narad, spotkań lub personel obiektu. Co ważne, badanie jest całkowicie bezinwazyjne. Bazując na dużej ilości współpracujących z nami placówek wykonujemy zlecenia na terenie całej Polski, a także w krajach Unii Europejskiej.

Stosowane przez nas urządzenia dedykowane są do profesjonalnego użytku przez służby mundurowe (policję, armię, straż graniczną) oraz agencje detektywistyczne - wszystkich, którzy wymagają zaawansowanej i niezawodnej technologii.

Szczegółowy zakres czynności do wykonania w ramach standardowego zlecenia.

  • Rozpytanie Zleceniodawcy mające na celu wskazanie ewentualnych przesłanek o powstałych źródłach zagrożenia.

  • Skanowanie pomieszczeń urządzeniem zapewniającym ciągłe pokrycie pasma w szerokim zakresie częstotliwości 0.53 MHz - 3.0 GHz zapewniającym stabilny i nieprzerwany odbiór w celu lokalizacji, pomiaru mocy, wskazania częstotliwości pracy, analizy widma, rejestracji i zapisu przenoszonej treści drogą radiową zamontowanej kamery tzw. "pluskwy", "video pluskwy", "GSM pager-a" i innych zdalnych urządzeń video czy radiowych.

  • Wykonanie skanowania detektorem bezprzewodowych transmisji analogowych i cyfrowych w paśmie częstotliwości od 50 MHz aż do 12 GHz, pozwalającym na wykrycie analogowych nadajników radiowych z modulacją FM i AM, transmiterów sygnału video, nadajników cyfrowych z transmisją ciągłą oraz impulsową (telefony komórkowe, lokalizatory GPS wysyłające informację o położeniu przez sieci komórkowe i inne), telefonów komórkowych GSM, transmisji w standardzie DECT (wykorzystywanym w bezprzewodowych telefonach stacjonarnych), urządzeń działających w sieciach WiFi i Bluetooth, nadajników ze zmienną częstotliwością transmisji (tzw. hooping frequency transmitters), pluskiew zainstalowanych w linii telefonicznej. Detektor posiada funkcję aktywnej korelacji : emitowane są sygnały pobudzające i mierzona odpowiedź na nie. Pozwala to na jednoznaczne zidentyfikowanie obecności transmiterów analogowych.

  • Skanowanie urządzeniem w paśmie częstotliwości pomiędzy 30 MHz a 2.8 GHz, mające na celu wykrycie nadajników analogowych.

  • Skanowanie pomieszczeń oraz ich zewnętrznego otoczenia w celu znalezienia sprzętów do wideo-inwigilacji (aparaty i kamery różnego typu - bezprzewodowe, przewodowe). Badanie nie jest uzależnione od włączenia zasilania kamery, która może być akurat nieaktywna, co nie wpływa na jej lokalizację.

  • Lokalizacja tzw. wpinek w sieci.

  • Sprawdzenie fizyczne pomieszczeń i ich wyposażenia mające na celu znalezienie urządzeń pozostających bez aktywnego zasilania.

  • Badanie trudno dostępnych miejsc w obiekcie przy użyciu kamery endoskopowej wraz z prowadzeniem ciągłej rejestracji obrazu.

  • W razie potrzeby sprawdzenie wentylacji, dachu budynku i jego elewacji przy wykorzystaniu profesjonalnego drona dalekiego zasięgu wyposażonego w kamerę HD. Rejestrujemy obraz sferyczny czyli 360 stopni w formacie Full HD oraz 4K (4096×2160). wraz z prowadzeniem ciągłej rejestracji obrazu.

Zapewniamy pełną poufność wszystkich wykonanych czynności.

4. Kiedy podejrzewać o inwigilację?

Jesteś osobą działającą na forum publicznym, właścicielem firmy, biznesmenem, decydentem, politykiem, lekarzem, osobą funkcyjną. Czujesz, że „wyciekają” Twoje plany lub pomysły, a klienci odchodzą do konkurencji, losowe przypadki powodują straty w firmie, nastąpiły zwiększone kontrole urzędów i instytucji, ktoś Cię podsłuchuje, podgląda, szuka u Ciebie informacji, zbiera informacje o Tobie, zostajesz ofiarą włamania ale nie zginęło nic wartościowego, zagrożona jest Twoja prywatność.

5. Kto i co może być celem oraz dlaczego?

Dane dotyczące spraw: cywilnych, majątkowych, zdolności płatniczych, planów reorganizacji firmy, nowych technologii, majątku firmy, spraw gospodarczych, ochrony tajemnic handlowych, znaków towarowych, strategii prowadzonych negocjacji, problemów finansowych i prawnych firmy, nazw handlowych, danych personalnych pracowników i ich wynagrodzeń, danych z zakresu szpiegostwa gospodarczego ze strony innych firm, technologii produkcji, Twoich kontrahentów, konkurencji, dane dotyczące podatków, zdrady małżeńskiej oraz wiadomości stanowiących tajemnicę prywatną lub handlową.

6. Gdzie szukać urządzeń podsłuchowych?

Dla własnego bezpieczeństwa należy unikać przypadkowych prezentów bez okazji. Zaawansowana technika pozwala na ukrycie nadajnika w niepozornych miejscach i przedmiotach. Podsłuchy, wpinki oraz mikrokamery to miniaturowe nadajniki połączone drogą radiową z odbiornikiem. Zakładane są w obiektach bez wiedzy osób w nich przebywających: w samochodach, garażach, mieszkaniach, biurach, kancelariach, magazynach. Ulokowane często w różnych przedziwnych miejscach: w ścianach, pod tynkiem, w tunelach akustycznych, szybach wentylacyjnych, przez rury wodne i gazowe, w gniazdkach telefonicznych i elektrycznych, w skrzynkach rozdzielczych, w meblach, w telefonach stacjonarnych, faksach, lampach, żyrandolach, zabawkach, kalkulatorach, zegarach, obrazach, doniczkach, wazach, koszach na śmieci, zapalniczkach, długopisach, okularach i wielu innych miejscach oraz przedmiotach.

Urządzenia podsłuchowe i poglądowe mogą zostać przyniesione przez pozornych klientów, kontrahentów, współpracowników, personel i praktycznie każdego kto odwiedza miejsca w których przebywasz.

7. Ryzyko

Przy dzisiejszych technologiach w dziedzinie inwigilacji w zasadzie każde miejsce może być potencjalnie niebezpieczne. Bezpieczeństwo w tej kwestii mogą dać nam tylko miejsca specjalnie do tego przeznaczone i chronione przed inwigilację za pomocą specjalistycznej aparatury.

Dokładnie nie można przeliczyć na jakie straty narażeni jesteśmy w chwili, kiedy informacje niejawne wchodzą w posiadanie osób trzecich. Zarówno dane dotyczące spraw biznesowych, a także dotyczące sfery prywatnej – mogą stać się doskonałym źródłem utraty kontrahentów lub szantażu.

8. Bezpieczne strefy VIP

salastrefa vip bez podsłuchu.jpg

Korzyści płynących z posiadania bezpiecznego pomieszczenia nie da się przeliczyć na konkretne kwoty pięniżne. Ale o ile bezpieczniej jest tworzyć projekty biznesowy, strategie działania firmy, współpracy biznesowej z klientami w momencie gdy informacje te nie powędrują w niepowołane ręce. Zapewne każdy z Państwa biznesowych klientów wymaga zachowania dyskrecji i tajemnicy. Naszą rolą jest wspieranie takiej polityki poprzez działania anty-inwigilacyjne i tworzenie bezpiecznych stref – wolnych od podsłuchu w obiektach, których to zadaniem jest zabezpieczenie spotkania przed wyciekiem informacji.

Do tego celu wykorzystujemy profesjonalne urządzenia i systemy anty-podsłuchowe, które za pośrednictwem wibroakustycznych przewodników zabezpieczają okna, ściany i inne elementy nośne pomieszczeń. Posiadamy urządzenia zagłuszające pracę wszelkich nadajników w sposób uniemożliwiający odbiór treści spotkań.

Bezpieczne pomieszczenie VIP w Państwa lokalu, hotelu, burze czy też domu umożliwi przeprowadzenie bezpiecznych spotkań biznesowych i prywatnych . Posiadanie takiej bezpiecznej strefy w swojej ofercie dla klientów będzie z pewnością ogromną zaletą podczas wyboru miejsca kolejnego spotkania, konferencji czy narady. Dodatkowo sami Państwo będziecie mieć możliwość skorzystania z takiej strefy w razie potrzeby.

Specjalne sale VIP będą ogromnym atutem i zaletą
ze względu na bezpieczeństwo prowadzonych spotkań.

Jeżli jesteście Państwo zainteresowani stworzeniem takiej bezpiecznej strefy lub pomieszczenia VIP, prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów.

W trakcie spotkania:

·         Wskażemy potencjalne zagrożenia w Państwa lokalu
·         Wyodrębnimy dla Państwa bezpieczne pomieszczenia we wskazanym lokalu.
·         Przygotujemy plan zabezpieczenia istniejącego pomieszczenia
·         Wydzierżawimy odpowiedni sprzęt i zajmiemy się jego instalację oraz konserwację
·         Zajmiemy się przeszkoleniem personelu odpowiedzialnego za obsługą pomieszczenia

Zabezpieczamy spotkania w biurach, salach konferencyjnych, hotelach i domach.
Nasze usługi wykonujemy metodami i sposobami w sposób zgodny z prawem.

Dodatkowo:

·         Wykrywamy i neutralizujemy podsłuchy i kamery umieszczone w środowisku wodnym: akwaria, baseny, zbiorniki wodne itp.
·         Zobacz przykładowy fragment protokołu z miejsca przeszukania, jak i wydruk skanowanych częstotliwości(gdzie znaleziono podsłuch)

9. Wycena usługi

Cena za realizację przeszukania obiektu zaczyna się już od 30.00 zł netto do kwoty 70.00 zł netto za metr kwadratowy badanej powierzchni, co aktualnie jest najniższą stawką w Polsce. Cena usługi w dużej mierze uzależniona jest od wielkości pomieszczenia oraz ilości urządzeń elektronicznych w obiekcie.

Cena za przeszukanie samochodu to przedział od 300.00 zł, do 500.00 zł netto w zależności od rodzaju, marki, wielkości pojazdu oraz jego wyposażenia. Sprawdzenie telefonu komórkowego to cena 150,00 zł netto. Wystawiamy faktury VAT.

Dojazd do klienta i z powrotem to stawka 1.00 zł brutto za 1 kilometr.

Ostateczna cena za przeszukanie obiektu zostanie określona po zgłoszeniu przeszukania e-mailem do PHU Beskidek z określeniem wyposażenia i badanej powierzchni . Zaliczka w postaci 50% uzgodnionej kwoty jest przelewana na konto przed wykonaniem usługi, a pozostała kwota po wykonaniu zlecenia.

10. Kontakt

Z naszym biurem można się skontaktować w godzinach między 9.00 a 16.00 drogą telefoniczną oraz za pomocą skrzynki elektronicznej:

tel.: (+48) 33 811 08 00
tel.: (+48) 33 811 04 58 tel.: (+48) (732) 753-770


e-mail: biuro@phubeskidek.pl


Copyright © 2018 PHU Beskidek | Polityka cookies